Könyvek, amiket érdemes elolvasni:
A legjobb könyvek ahhoz, hogy elinduljunk az önismeret és az önbecsülés útján. Nekem sokat segített.
Tiszta, egyszerű, gondolatébresztő a sebezhetőségünk felvállalásának bátorságáról.
Elsősorban szemléletmódunkon – és nem tehetségünkön vagy adottságainkon – múlik, hogy elérjük-e céljainkat. Milyen is ez a fejlődési szemlélet? Carol Dweck könyve olvasmányosan, érthetően ad segítséget a magunk és gyermekeink fejlesztésében egyaránt.
“Aki állandóan a negatívumokat keresi a világban, az nagy árat fizet érte. Aláássa a kreativitását, fokozza a stressz szintet, csökkenti a motiváltságot, és a célok elérését is megnehezíti.”
“Mi, emberek, sokdimenziós lények vagyunk: fizikai, mentális és spirituális szinten létezünk. A sikeres élethez gondoskodnunk kell róla, hogy mindhárom szinten megőrizzük egészségünket, mert három dimenziónk csak így tud harmonikus egységben dolgozni.”
Ha valaki mélyebben szeretné megismerni, mi is az az érzelmi intelligencia.
A könyv címe már maga nagyon beszédes. Igen, a jó, jobb élet egyik legfontosabb összetevője, hogy szeressük magunkat. Egyszerű, érthető és könnyen alkalmazható.
Hasonlóan Eva-Maria másik könyvéhez, sokat tanulhatunk magunkról, hogy hogyan szeressük magunkat. Azoknak is ajánlom, akik nem élnek párkapcsolatban.
„…a világ maga a Történet, amelyben mindannyian akaratlanul a Hős Útját járjuk…” (részlet a könyv ajánlójából). A hollywoodi filmek, történetek legtöbbje is erre a könyvre épül.
Kimondottan racionális. Azoknak is ajánlom, akik nagyon idegenkednek bármiféle ezotériától vagy hasonlóktól. A CD-n nagyon jó relaxációs gyakorlatokkal.
Varázslatos könyv. Ritmusa és stílusa is segít abban, hogy teljesen eggyé váljunk a történettel.
Én felnőttként olvastam. Azt hittem nem nekem szól. De alig tudtam letenni. „A világhoz nem alkalmazkodni kell, hanem csinálni, nem újrarendezgetni azt, ami már megvan benne, hanem hozzáadni mindig.” (Medve Bébének a mű zárlatában)
Elsőre nem értettem. Majd később újra elővettem, és az enyém lett. Regény a magát kereső emberről. „És ha az ember él, még mindig történhet valami” (részlet a műből).
Lebilincselő, nagyformátumú mű az i. sz. 1. század Római Birodalmából. Az egyik legjobb kortárs magyar regény.
Egy regény Yalomtól, ami nem csak terapeuták (és hasonló szakmákban tevékenykedők) számára lehet izgalmas. A kísérleti stádiumban lévő beszélgetős terápia módszeréről, és arról, hogy a terapeutának először magának kell megküzdenie a démonaival, csak aztán tud másoknak segíteni.
Alapmű minden segítő szakmában dolgozónak.
Terápiás történetek olvasmányos formában.
A kalandregénynek is beillő könyvben a sors rendeződését követhetjük nyomon, átlátva, hogy mindennek oka és eredője maga a szeretet, és hogy a legnagyobb szenvedés is a fejlődésünk szolgálatában áll.
Filmek, amiket érdemes megnézni:
Egy bátor, csöppet sem hagyományos eszközöket használó terapeuta segítségével a király legyőzi félelmeit, visszaszerzi hangját és bátorságát.
Bájos, okos, kreatív történet, hogyan működik az agyunk, és ez hogyan jut kifejeződésre a viselkedésünkben. Történet arról, hogy a változás elkerülhetetlen és jó. Előre visz, ez által fejlődünk. És hogy igenis szükségünk van a bánatra is.
Különböző utakon is ugyanoda jutunk. Érdemes-e a „Mi lett volna ha?” kérdésével foglalkoznunk?